Gulyás: A magyar kormány nem segítette Gruevszkit abban, hogy elhagyja Macedóniát

POLITIKA
2018 november 15., 10:29

"Nikola Gruevszki egy magyar külképviseleten kérvényezte menedékkérelmét, majd biztonsági okok miatt az a döntés született, hogy ne a tranzitzónában, hanem Budapesten, a BÁH központjában legyen a meghallgatása," válaszolta a Bloomberg kérdésére a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök délelőtti sajtótájékoztatóján. Gulyás Gergely hozzátette: a volt macedón miniszterelnök  budapesti meghallgatásról nem a kormány döntött, hanem a Bevándorlási és Menekültügyi Hivatal a Külügyminisztérium tudtával.

link Forrás

A miniszter szerint Gruevszki legálisan hagyta el Macedóniát, bár útlevelét bevonták, a Balkánon személyi igazolvány is elég a határátlépésre. Hangsúlyozta:

a magyar államnak semmilyen közreműködése nem volt abban, semmilyen segítséget nem nyújtott, hogy Gruevszki elhagyta Macedónia területét.

Gulyás úgy tudja, hogy a menedékkérelmi meghallgatása hosszan tartott. Azokra a kérdésekre nem válaszolt, hogy Szerbia felől szárazföldön, vagy légi úton érkezett-e Magyarországra Gruevszki. 

link Forrás

Gulyás tagadta, hogy a Budapesten tartózkodó Gruevski találkozott a magyar miniszterelnökkel, Orbán szerinte

jól szórakozott azokon az álhíreken, hogy nála lakna az elítélt macedón politikus.  

link Forrás

Nikola Gruevszkit jelenleg védik a magyar hatóságok, válaszolta a 444 kérdésére a miniszter.

Biztosított, hogy nem hagyhatja el az ország területét. 

link Forrás

A Fidesz kommunikációs igazgatójának szerdai kijelentését, hogy

"egy olyan politikus kért menedéket, akit egy baloldali kormány - amely mögött Soros György befolyása nyilvánvalóan kimutatható - e pillanatban üldöz és fenyeget,”

arra hivatkozva, hogy a kormány nevében beszél, nem kívánta kommentálni Gulyás Gergely. 

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.