Júniusban Donald Trump elnök Szingapúrban találkozott Kim Dzsongun észak-koreai diktátorral, és aláírtak egy megállapodást, ami homályosan ugyan, de célként fogalmazza meg az atomfegyverek teljes leszerelését a Koreai-félszigeten. Már maga a találkozó és a vele egybeeső, Észak- és Dél-Korea közti enyhülés is hatalmas javulásnak számított Észak-Korea és a világ többi részének kapcsolatában, sokan elhitték, hogy Kim Dzsongun tényleg csak annyit akart, hogy fontos vezetőnek nézzék, és tárgyaljon vele az amerikai elnök, és hogy ennyi elég lesz ahhoz, hogy Észak-Korea egyoldalúan leszerelje az atomfegyvereit.
Mostanra kiderült, hogy ezek ábrándok voltak: Észak-Korea nem fog magától leszerelni.
Az észak-koreai állami hírügynökség csütörtökön, ahogy a leszerelési egyeztetések újabb mélypontra jutottak, kiadott egy közleményt, ami szerint Észak-Korea nem fogja önként leszerelni atomfegyvereit, csak akkor, ha az USA előbb megszünteti az Észak-Korea felé fennálló nukleáris fenyegetést.
Biztonságpolitikai szakértők régóta szajkózzák, hogy a Kim-dinasztia éppen azért fogott atomfegyverek fejlesztésébe, mert az észak-koreai vezetés úgy gondolja, hogy egy velük ellenséges atomhatalmakkal teli világban ez a túlélés egyetlen záloga. Így pedig nem fogják önként föladni sem ezt a biztosítékot. (AP)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.