Az észak-koreai-vietnami együttműködés sokrétű bővítését és a kétoldalú kapcsolatok új szintre emelését javasolta Kim Dzsongun észak-koreai vezető Nguyen Phu Trong vietnami elnökkel folytatott tárgyalásain Hanoiban - jelentette szombaton a KCNA észak-koreai állami hírügynökség.
Kim Dzsongun azt az álláspontot képviselte, hogy a pártközi és az államközi kapcsolatok révén normalizálni kell a két ország együttműködését minden téren, beleértve a gazdaságot, a tudományt, a sportot, a kultúrát és egyéb területeket is, és új szintre kell emelni a kétoldalú kapcsolatokat. "Ez az országunk megingathatatlan álláspontja, és pártunknak folytatnia kell nemzedékeken át a baráti kapcsolatok ápolását a két ország és a két párt között" - idézte Kim Dzsongun szavait a KCNA.
Az észak-koreai vezető kedd óta tartózkodott Hanoiban, ahol másnap és harmadnap tárgyalásokat folytatott Donald Trump amerikai elnökkel. A maratoni megbeszélések után nem írtak alá semmilyen megállapodást, közös nyilatkozatot se tettek, a washingtoni és a phenjani vezetők pedig egymástól eltérően magyarázták a kudarc okát, azt, hogy miért nem sikerült előrelépni a Koreai-félsziget atommentesítésében és az Észak-Korea elleni szankció feloldásában.
Kim Dzsongun pénteken hivatalos kétoldalú tárgyalásokat folytatott Hanoiban a vietnami vezetőkkel, köztük Nguyen Phu Trong elnökkel, majd szombaton felkereste az első vietnami elnök, Ho Si Minh mauzóleumát, virágokat helyezett el a háborúban elesett katonák emlékművénél. Az észak-koreai vezető szombaton a Hanoitól 170 kilométerre északkeletre fekvő, a kínai határon lévő, Dong Dang városba utazott, ahol a vasútállomáson felszállt arra a páncélvonatra, amellyel a hét elején érkezett. Vietnamot elhagyva, Kínán keresztül az észak-koreai fővárosba, Phenjanba utazott. Az út mintegy három napig tart majd.
Észak-koreai vezető legutóbb 55 évvel ezelőtt járt Hanoiban. Kim Dzsongun nagyapja, Kim Ir Szen államalapító "történelmi útját" ismételte meg azzal, hogy páncélvonatán megtette a 4,1 ezer kilométeres utat Phenjan és Hanoi között. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.