Pénteken ismét találkozott, és közös szándéknyilatkozatot is aláírt az innovációs miniszter és a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Lovász László abban állapodott meg Palkovics miniszterrel, hogy
"a következő hetekben a tárgyaló felek kidolgozzák ennek részleteit, és az így születő javaslat a megfelelő eljárásrendben az Akadémia legfőbb döntéshozó testülete, a Közgyűlés elé kerül."
A megállapodásban az MTA lényegében lemondott a kutatóhálózatról jövő január elsejétől. Cserébe azt mondhatják el, hogy az legalább egyben marad, használhatja az MTA brandet, és az MTA megőrzi a vagyonát.
Ez messze van attól, amiért határozottan kiállt az MTA. Az elnökség ugyanis azt követelte, hogy a kutatóintézet-hálózat maradjon az MTA felügyelete alatt, az azt irányító testületekben pedig a tudományos közösségnek legyen többsége. Ehhez képest a kutatóhálózat elkerül és feles lesz az MTA és a kormány képviselőinek a száma az irányító testületekben.
Annál biztosan jobb, mint amivel Palkovics miniszter eddig fenyegetett, mondjuk annál nem is lehetett volna rosszabb a helyzet. Kérdés, hogy ez meggyőzi-e az elnökséget.
Az aláírt nyilatkozatban Lovász László "tudomásul veszi a Kormány szándékát, miszerint az MTA kutatóintézet-hálózatát az Akadémia szervezetén kívül kívánja működtetni." Vállalták, hogy közösen dolgozzák ki az MTA kutatóintézet-hálózatának 2020. január 1. utáni működésének rendszerét, az alábbi feltételek szerint:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.