Rendőrkutyát klónoztak Kínában, a cél a kiképzési idő csökkentése

TUDOMÁNY
2019 március 20., 19:28

A kínai állami média közölte, hogy tudósok a délnyugat-kínai Jünnan tartományban rendőrkutyát klónoztak egy programban, amitől azt remélik, hogy segít csökkenteni a rendőrkutyák kiképzési idejét és annak költségeit.

A Global Times kínai állami lap azt írta, tudósok által „a rendőrkutyák Sherlock Holmesaként” jellemzett, Kunhszün (Kunxun) névre keresztelt kutyát egy kábítószerkereső kutyából klónozta a pekingi székhelyű, Sinogene nevű biotechnológiai vállalat és a jünnani agrártudományi egyetem a közbiztonsági egyetem támogatásával.

A Sinogene reméli, hogy képes lesz nagy mennyiségben klónozni rendőrkutyákat a kiképzési idő jelentős csökkentése érdekében – mondta Csao Csien-ping, a vállalat vezérigazgató-helyettese, aki szerint a klónozás költségei továbbra is komoly akadályt jelentenek.

A most 3 hónapos Kunhszün széleskörű képzésen fog átesni a kábítószerfelderítés, a tömegellenőrzés és a bizonyítékok felderítése területén, és teljes értékű rendőrkutyává válik kb. 10 hónapos korára – közölte a China Daily kínai napilap. A rendőrkutyaképzés általában 5 évig tart, és kb. 500 ezer jüanba (20,5 millió forintba) kerül, a siker pedig akkor sem garantált – mondta a lap a jünnani agrártudományi egyetem egyik állatszakértőjére hivatkozva.

A China Daily arra nem tért ki, hogy mennyibe kerül egy kutya klónozása.

A világ első klónozott kutyáját dél-koreai tudósok hozták létre 2005-ben. Dél-Koreában két évvel később kezdtek el klónozott labrador retrievereket alkalmazni a kábítószer kiszimatolására a vámszolgálatnál – írja a China Daily. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.