Rendőri célpontokra támadtak öngyilkos merénylők Tunéziában

külföld
2019 június 27., 21:58

Vélhetően rendőrségi célpontjai voltak annak a két öngyilkos merénylőnek, aki Tunisz belvárosában robbantotta fel magát csütörtökön. A merényletekben belügyi források szerint egy rendőrtiszt meghalt, többen megsebesültek. A terrortámadás elkövetését magára vállalta az Iszlám Állam nevű szélsőséges iszlamista csoport, amely ezt az általa működtetett Aamák hírügynökség útján kiadott közleményében tudatta órákkal később. 

Helyszínelés
photo_camera Helyszínelés Fotó: Yassine Gaidi/Anadolu Agency

A hírügynökségi beszámolók szerint az első merényletet egy rendőrautó közelében követték el, nem messze a francia nagykövetségtől. A tunéziai belügyminisztérium egyik tisztségviselője újságíróknak azt mondta, hogy a robbanásban egy rendőrtiszt az életét vesztette, további nyolc ember pedig megsebesült. Nem sokkal ezután egy második merényletet is jelentettek, az al-Arabíjja pánarab televízió értesülései szerint a merénylő a terrorelhárító központ parkolójában robbantotta fel magát. Hatósági források szerint négyen megsebesültek. Szemtanúk újságíróknak azt mondták, a merénylő be akart törni a központ épületébe, és amikor a rendőrök ezt megakadályozták, felrobbantotta magát. 

Az elmúlt években több terrortámadást elkövettek Tunéziában. Tavaly októberben egy nő felrobbantotta magát Tunisz belvárosában, a merényletnek azonban nem volt halálos áldozata. 2015 márciusában 22 embert öltek meg fegyveresek a tuniszi Bardo-múzeumban, és ugyanabban az évben 38 embert ölt meg egy merénylő egy szúszai tengerparti nyaralóhelyen. A merényletet az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezet vállalta magára. 2015 novemberében robbantásos merényletet követtek el Tuniszban az elnöki őrség egyik autóbusza ellen; 13 ember vesztette életét, húszan pedig megsebesültek. A robbantást szintén az Iszlám Állam vállalt magára. 

A támadások érzékenyen érintették a Tunézia számára fontos turisztikai szektort. A kormány számos intézkedést hozott a terrorizmus elleni harc jegyében. A 2015 novemberi támadás óta rendkívüli állapot van érvényben az észak-afrikai országban, legutóbb június elején hosszabbították meg egy hónappal. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.