„Keresünk Bajáról és környékéről hazafias érzelmű, a Mi Hazánk Mozgalom elveit magáénak érző embereket tagnak, szimpatizánsnak, önkormányzati képviselő jelöltnek!” - áll a Mi Hazánk Mozgalom bajai szervezetének Facebook-posztjában.
Ez elég szokatlan képviselőjelölt-választási módszernek tűnik, így megkérdeztük a párt sajtóosztályát, miért ezt a módszert választják, és hogy más helyi szervezetek is adnak-e fel hasonló hirdetéseket. A Mi Hazánk közölte:
„Pártunk bajai szervezete előzetes egyeztetés nélkül jelentette meg ilyen formában a hirdetést, amelyben önkormányzati képviselő-jelölteket is keresnek. Ahhoz azonban, hogy valaki a Mi Hazánk önkormányzati képviselőjévé válhasson több szintű jóváhagyás is szükséges, ebben nem önmagában egy helyi szervezet dönt természetesen.”