Gyakori vita a párkapcsolatokban, hogy a hálószobában vagy túl meleg, vagy túl hideg van. Csakhogy miközben mindkét fél szubjektíven ítéli meg a helyzetet, az orvostudomány tudja a választ arra, hogy hány fokon kellene aludni. Ez már csak azért is fontos kérdés, mert az extrém hőmérséklet nyilvánvalóan zavar az alvásban, ami nagy hatással van az egészségre, a kognitív funkciókra, de még az anyagi helyzetre is. Aki próbált már egy nyári, kánikulai estén vagy télen egy hideg, fűtetlen lakásban aludni, az biztosan tapasztalta másnap, hogy a szokásosnál gyengébb.
Hogy akkor mi a legjobb a szervezetnek? Az, ha hűvös van. Azoknak, akik túl melegben alszanak, a kutatások szerint másnap magasabb a kortizolszintjük, vagyis stresszesebbek. Az is kiderült, hogy a páciensek a kórházakban azért alszanak rosszul, mert túl meleg van.
Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!
Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.