„Ha jelentkezik valaki egy állásra, és boomernek hívja a munkáltató, azt be lehet perelni?” - tette fel a kérdést John Roberts, az amerikai Legfelsőbb Bíróság bírája egy tárgyaláson, mire a terem röhögésben tört ki. Azért merülhetett ez fel, mert épp egy olyan ügyet tárgyaltak, amiben valakit az életkora alapján diszkriminálhattak, még ha konkrétan nem is volt szó boomerezésről.
Az „OK, boomer” pár hónapja még csak egy mémbeszólás volt, amit fiatalok mondanak a második világháború után született boomer generáció tagjainak, hogy letorkolják őket. A mém novemberben került be a mainstreambe, amikor Chloe Swarbrick 25 éves új-zélandi zöld képviselőnő egy “OK, boomer”-rel tette helyre képviselőtársát.
Valószínűleg ez az első alkalom, hogy bírósági tárgyaláson is elhangzott a kifejezés, ráadásul pont egy 64 éves, tehát boomer bíró szájából. Az állítása szerint diszkriminált nő ügyvédje a nevetés ellenére komolyan vette a kérdést, és ahhoz hasonlította a helyzetet, mintha valakit a származása alapján ítélnének meg egy állásinterjún. (BBC)