Az evangélikus püspökök azt kérik, ne tartsanak istentiszteletet

egyház
2020 március 14., 19:34

„Gyülekezeti tagjaink – különösen is a leginkább kiszolgáltatott idősek – iránti felelősségünk tudatában, valamint a magyar társadalom többi csoportjával való szolidaritás jegyében ezért nehéz szívvel, de nyomatékosan tanácsoljuk az egyházközségeknek, hogy 

2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig ne tartsanak sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat”- áll abban a levélben, amit a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei írtak az egyházközségeknek. „Elfogadjuk azon egyházközségek döntését, amelyek már március 15-én sem tartanak istentiszteletet, a többi gyülekezettől pedig azt kérjük, hogy ne legyen úrvacsoraosztás, kézfogás, a hívek lehetőleg 2 méter távolságban legyenek egymástól, és a létszám ne haladja meg a kormány által közösségi alkalomra meghatározott 100 főt”.

Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke az ökumenikus imahét megnyitóján Budapesten, a Kálvin téri református templomban 2020. január 19-én
photo_camera Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke Fotó: Balogh Zoltán/MTI/MTVA

Azt írják, hamarosan tájékoztatást adnak arról is, hogyan folyhat a távoktatás az egyházi iskolákban, emellett pedig konkrét javaslatokat fognak tenni a gyermekes egészségügyi és a rendvédelmi dolgozók segítésére. A levelet Fabiny Tamás elnök-püspök, Kondor Péter püspök és Szemerei János püspök írták alá.

Az állami tévé közben bejelentette, hogy már most vasárnap több misét és istentiszteletet fognak közvetíteni.