Franziska Tschinderele a Profil című osztrák hetilap munkatársa. Kollégájával, Siobhan Geetsszel követik a magyar politikai fejleményeket. Legutóbb Manfred Weberrel készítettek interjút a Fidesszel való szakításról.
Ő az az újságíró, akinek három darab kérdéséből híradós anyagot gyártott az M1. Tschinderle ezeket kérdezte volna a Fidesz EP képviselőitől:
- Amikor Orbán, Salvini és Morawiecki összefogtak Budapesten, és bejelentették egy új szövetség megalakulásának lehetőségét, miért nem volt ott senki a francia Nemzeti Tömörülés vagy az osztrák FPÖ képviseletében ezen a történelmi találkozón?
- Mi a célja a szövetségnek, és kik fontolgatják, hogy csatlakoznak hozzá?
- Az euroszkeptikus politikai koalíciók nem újkeletűek, már a 80-as években is léteztek. Számos esetben elbuktak egyes témákban vallott eltérő nézeteik miatt, mint például Törökország vagy Oroszország megítélése, vagy épp antiszemita támadások miatt. Hogyan kerülnék el a szakadást ezúttal?
Ezeket a kérdéseket Bende Balázs, az M1 szerkesztője amatőrnek, provokációnak, a Profil című hetilapot pedig balliberálisnak nevezte abban az anyagban, aminek az volt a címe, hogy „Kérdésekkel provokált az újságíró”.
Mindez nem kerülte el Franziska Tschinderle figyelmét. A Twitteren számolt be követőinek arról, hogy mi történt vele, amikor Orbánék formálódó szövetségét akarta bemutatni egy cikkben.
Több posztba fért csak bele a történet, amelynek végén azt írja,
„Ez nem rólunk szól. Ez a budapesti kollégákról és egész Magyarországról szól, akiknek ezzel kell szembesülniük nap mint nap. Ők szolidaritást érdemelnek.”Végül pedig megígéri a posztban, hogy nem fogják befejezni a munkájukat, és bemutatják a demokrácia leépülését Magyarországon.