Karácsony Gergely közzétette gazdaságpolitikai javaslatait a 99 mozgalom oldalán, ahol azt írja, „nem váltásra, hanem igazi változásra van szükség: új, igazságos gazdaságpolitikára”, ami „képes létrehozni az összetartó, szolidáris közösségeknek azon hálózatát, amely választ adhat a klímaválság, az elöregedő társadalom vagy akár a koronavírus-járványhoz hasonló katasztrófák kihívásaira”.
- A tervek szerint a „kormányváltást követően első lépésként anyagi jóvátételt” nyújtanának a mikro- és kisvállalkozóknak, kárpótolnák „a támogatásban nem vagy alig részesülő munkanélkülieket” és „az igazságtalanul nem teljes táppénzben részesülő munkavállalókat”, illetve a rokkantnyugdíjasokat.
- Tervezik igazságossá tenni az adórendszert azzal, hogy azoktól, akik havi 1 millió forintnál többet keresnek, nagyobb hozzájárulást kérnének: Az 500 millió forint feletti óriásvagyonokra adót vetnének ki, „hogy a leggazdagabb 1 százalék visszaadhasson a közösségnek”.
- Zöld adókat és zöld illetékeket vetnének ki „a környezeti-természeti fenntarthatóságot akadályozó, szennyező termelésre és fogyasztásra”.
- A kis- és középvállalkozások társasági adóját nem emelnék.
- Eltörölnék a rabszolgatörvényt, és a munkáltatókkal és a szakszervezetekkel együtt dolgoznák ki a Munka Törvénykönyvének a munkavállalói jogokat erőteljesebben biztosító módosítását.
- Egy bérfelzárkózási program keretén belül 200 ezer forintra emelnék a nettó minimálbért a ciklus végére.
- Bevezetnék a garantált munkát, amit részben uniós forrásokból finanszíroznának.
- Fejlesztenék és zöldítenék a közösségi közlekedést, támogatnák a magánháztartások zöld közlekedését is.
- Átláthatóvá tennék a közbeszerzéseket, visszaállítanák a jogbiztonságot, illetve úgy fogalmaznak, megvédenék „a magánvállalkozók tulajdonát a NER rablólovagjaitól”.
A előválasztáson miniszterelnök-jelöltként induló főpolgármester gazdaságpolitikai terveit itt részletezi.