Olaszországban háromszáz egészségügyi dolgozó indított pert, amiért az országban kötelezővé tették számukra a koronavírus elleni oltást. Az első tárgyalást az ügyben július 14-én tartják. Daniele Granara alkotmányjogász szerint ez „nem az oltásellenek harca”, hanem „egy demokratikus csata”, mivel „arra kényszerítik az embereket, hogy kockázatot vállaljanak, miközben azzal fenyegetik őket, hogy nem gyakorolhatják hivatásukat”.
Granara több tucat olyan egészségügyi dolgozót is véd, akiket felfüggesztettek munkájuk alól, miután nem akarták beoltatni magukat.
Olaszországban áprilisban fogadták el azt a törvényt, amely szerint kötelező a koronavírus elleni oltás azoknak, akik az egészségügyben (állami és magán területen egyaránt) dolgoznak, vagy akár gyógyszertárban, orvosi rendelőben végeznek nem egészségügyi munkát. Amennyiben valaki megtagadja az oltást, felfüggesztik a munkája alól.
Olaszországban először az időseket, a betegeket, az egészségügyi dolgozókat és a tanárokat oltották be. Az országban eddig 52,7 millió oltást adtak be, a 12 év feletti olasz lakosság 36 százalékát, körülbelül 19,5 millió embert oltottak be eddig teljesen.
Az ország 1,9 millió egészségügyi dolgozója közül 45 750 még egyetlen oltást sem kapott. (AFP)