Berecz Zsombor annyira kihajtotta magát verseny közben, hogy néhány másodpercre elsötétült előtte minden, azt sem tudta, hol van

olimpia
2021 július 31., 14:15

A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó szombaton előbb a harmadik helyen ért célba, majd a nyolcadik részversenyben ötödik lett úgy, hogy a 11. helyről kapaszkodott fel. Berecz Zsombor a futam után elárulta, hogy a befutónál néhány másodpercre elsötétült előtte a világ, nem tudta, hol van.

„Emberfeletti élmény, amikor annyira kihajtod magad, hogy nem tudod, hol vagy és kellett 10 másodperc, hogy újra összeszedjem magamat, hogy merre van a befutó. Látszott a trackeren is, hogy elindultam lefele. Azt se tudtam hol vagyok, kicsit felnéztem, láttam, hol a befutó és gyorsan visszajöttem. Hál’ Istennek nem buktam helyet, de azt hittem, hogy meghalok. Azt tehát nem mondhatom, hogy nem hajtottam ki magam” - mondta el az M4 sportnak. Hozzátette, hogy vasárnap hasonló jó eredmény kell, és akkor az utolsó futamban fog majd eldőlni a verseny, minden pontnak lesz jelentősége a medálrészben.

photo_camera Berecz Zsombor a tokiói nyári olimpia vitorlásversenyének férfi Finndingi hajóosztályában az Enosima Jachtkikötőben 2021. július 31-én Fotó: Bernat Armangue/MTI/MTVA

A dobogóért folyó küzdelemben a sorrend nem változott, a címvédő brit Giles Scott újabb első helyet szerzett - ez volt az ötödik futamgyőzelme -, így hat helyezési ponttal vezet a spanyol Joan Cardona és kilenccel Berecz előtt. A negyedik holland Nicholas Heiner hét, az új-zélandi Junior Josh pedig kilenc pont hátrányban van a magyar hajóssal szemben. (MTI)