Fejér megye öt választókörzetében a Momentum négy, a DK három, a Párbeszéd kettő, a Jobbik kettő, az MSZP és az ÚVNP/LMP 1-1 jelöltet indít.
A közgazdász végzettségű Barlabás a székesfehérvári önkormányzat képviselője és közlekedési tanácsnoka, emellett a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. igazgatóságának tagja. A kormánymédiába egyszer azért került be a neve, mert az egyik kampányvideójában azt mondta, „bejáráson voltam a gettóban, a belváros peremén, a Lövölde utcában”. Mivel Székesfehérváron a holokauszt alatt tényleg volt gettó, a kormánymédia antiszemitának bélyegezte, Barlabás szerint azonban pejoratív értelmében használta csak a szót, majd törölte a videót. A kampányban mögé álltak be Szél Bernadett és Hadházy Ákos független képviselők is.
Az ügyvéd 2008 óta az MSZP székesfehérvári szervezetének elnöke, 2014-től a párt egyik alelnöke is volt, ezenkívül a székesfehérvári önkormányzat képviselője és tanácsnoka.
Az Alba Autómosó Kft. ügyvezetőjeként dolgozik, mellette pedig 2015 óta önkormányzati képviselő, és a székesfehérvári önkormányzat gazdasági szakbizottságának alelnöke. A DK-nak 2013 óta, a párt elnökségének 2017 óta tagja. 2018-ban ő gyűjtötte be a legtöbb szavazatot az ellenzékiek közül, a választók 30,99 százaléka szavazott rá.
2018-ban a Fidesz jelöltje, Vargha Tamás 47,17 százalékkal nyert itt, nyerhető körzet lehet az ellenzék számára.
1972-től 2001-ig a Magyar Honvédségben szolgált ezredesként, nyugdíjazása után 2003 és 2010 között az MDF tagja volt, 2012 és 2018 között azonban már az Együtt színeiben politizált. 2014-től 2019-ig önkormányzati képviselőként dolgozott, jelenleg a Normális Magyarországért Mozgalom vezetője.
2010 és 2018 között dolgozott a székesfehérvári önkormányzatban. 2018-ban a Jobbik jelöltjeként 28,87 százalékot kapott, az ellenzékiek 62 százaléka szavazott rá. A helyi Jobbik elnöke.
A 2018-ban a fideszes Törő Gábor nyert 53,69 százalékkal, ez nehéz terep az ellenzéknek.
2018 óta HR ügyintéző, és a 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred bicskei századának tartalékos törzsőrmestere is volt. 2019-ben lépett be a DK-ba és lett Bicskén önkormányzati képviselő.
Roma politikus és közéleti szereplő. Részt vett a több roma civil szervezet által menedzselt Oltass, hogy élhess nevű kampányban, 16 évig pedig az Országos Roma Önkormányzat képviselője és szóvivője volt.
Rendszergazdaként és adatbázis-kezelőként dolgozik. Volt már a Momentum II. kerületi elnökségi tagja is, most pedig a párt Agrár és Vidékfejlesztési Munkacsoportjának koordinátora.
A fideszes Tessely Zoltán 52,97 százalékkal győzött itt 2018-ban, ez nehéz terep az ellenzéknek.
Egyéni vállalkozó, de dolgozott a Decathlonnál részlegvezetőként és a Hankooknál is logisztikai asszisztensként.
Jelenleg ő a körzet parlamenti képviselője, 2020 februárjában időközin nyert, az ellenzéki pártok teljes összefogásának támogatásával. 2008 óta tagja a Jobbiknak.
A 2018-as önkormányzati választásokat a jobbikos Pintér Tamás nyerte meg 43,53 százalékkal, a fideszes jelölt, Galambos Dénes csak 39,56 százalékot tudott elérni. Ellenzéki szempontból ez nyerhető körzet.
Összeszerelőként és raktárosként dolgozik. 2018 és 2019 között Aba város önkormányzati képviselője volt, 2019 óta a Mindenki Magyarországa Mozgalom Fejér megyei koordinátora.
Vendéglátó technikus végzettsége van, és van egy kutyakozmetikai szalonja, ami Bundász Kutyakozmetika névre hallgat.
Akkor vált ismerté, amikor gyűjtést szervezett, hogy összecsukható ágyakat tudjon venni kórházaknak, hogy a szülők ne a földön aludjanak a gyerekeik mellett. Jelenleg Hadházy Ákosnak dolgozik társadalmi szervezőként.
2018-ban a fideszes Varga Gábor győzött itt, 55,97 százalékkal. Nagyon nehéz terep ez az ellenzéknek.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.