A húsvéti istentiszteleten mondott beszédét egy Zelejszkij-idézettel kezdte Canterbury érseke, és fegyverszünetet követelt. De a hivatalosan a királynő által elnökölt angol államegyház prímása keményen odaszólt a kormánynak is: istentelennek nevezte a brit-ruandai megállapodást.
Ennek értelmében mindazokat, akik illegálisan lépnek be brit területre, a brit hatóságok áttelepíthetik a közép-afrikai országba. Ez az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) szerint elfogadhatatlan felelősség-hárítás, és a nemzetközi jogot is sérti.
Justin Welby szerint nem csak a nemzetközi, hanem az isteni törvényeket is figyelmen kívül hagyják Johnsonék. A canterbury katedrálisban elmondott beszédében úgy fogalmazott: „A részletek a politikusokra tartoznak. Az alapelvnek azonban meg kellene állnia Isten ítélőszéke előtt - de nem fog.” Az érsek szerint egy keresztény értékekre alapított ország nem szervezheti ki a felelősségét, mert „az ellentétes az isteni természettel, amely felelősséget vállalt a mi hibáinkért is.” (BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.