“Amikor az első árverés utolsó napján meglódultak az árak, arra gondoltam, hogy mibe nyúltam már megint” - idézi fel Lóránt Zsolt a szédítő pillanatokat. Amikor megkérdezem tőle, hogy néha álmodozik-e arról, hogy a sztori, amibe keveredett, tényleg igaz-e, és ő tényleg milliárdos lehet-e belőle, az egyébként abszolúte racionális matektanár bevallja, hogy nagy néha azért igen. Miközben gyakorlatiasan arról beszél, hogy mivel már eddig is másfél havi fizetésének megfelelő, hagyományos módszerrel átutalt hagyományos amerikai dollárt keresett az ügyön, rosszul biztosan nem fog járni.
A hír, ami miatt megkerestem, első olvasásra egyszerre szédítő és nevetésre ingerlő:
Lóránt Zsolt matektanár, egy zalaegerszegi szakközépiskola oktatója idén márciusban NFT-ként árvereztette el néhány hobbiból készített számítógépes grafikáját. Az amatőr művész 10 képéért kapott összeg forintban kifejezett értéke a szervezők jutalékának levonása után megközelítheti a 13 milliárdot. Összehasonlításképpen: az árverésen leütött valaha volt legdrágább magyar képzőművészeti alkotás egy 2016-ban 1,7 milliárd forintnak megfelelő összegért elvitt Moholy-Nagy-festmény.
Kommentek
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.