Véget ért az utolsó beszéd
Véget ér közvetítésünk is.
Véget ér közvetítésünk is.
A program szerint az utolsó felszólaló B. Hábel Géza tanár, a pécsi Pride szervezője, roma emberi jogi aktivista. Azt mondta, ő maga is érintett, mégsem hitte volna pár éve, hogy fel fog szólalni, mivel az ő Pride-dal kapcsolatos gondolkodását is befolyásolta a központi narratíva. Szerinte még nem tartunk ott, hogy a Pride ünnep lehessen: az LMBTQ emberek például nem vihetik el párjukat a munkahelyi buliba.
Ezután a vallásosságba bújtatott, megosztó kormányzati kommunikációról beszélt, majd Novák Katalint idézte: „Nem akkor tudom azokat is képviselni, akiknek más a hite, ha leveszem a keresztet, hanem ha a szívemhez szorítom és a hitemből merítek erő”.
Hogyan lehetne Novák mindenki köztársasági elnöke, amikor megakadályozza a melegek örökbe fogadását? - kérdezte. És ha olyan állami gyermekvédelmi rendszert működtetnek, ami magára hagyja a gyerekeket, és megfosztja a szeretettől? „Szorítgassa csak a keresztjét, de a néppel a kutyaszart díszcsomagolásban nem etetheti meg belga csokiként” - mondta.
Odaszólt az ellenzéki pártoknak is, akik tavaly nem vettek részt a pécsi Pride-on, és az ottani ellenzéki polgármester is „a többség akaratának hajol meg”.
Hübsch Lilla beszél a noÁr Mozgalomtól: köszöntötte a külföldi résztvevőket, majd a Pride eredetéről beszélt, ami valaha „nem ünneplés, hanem lázadás volt”, amit fekete amerikaiak indítottak. Szerinte az „elnyomó rendszer” ma is azt próbálja elhitetni az LMBTQ emberekkel, hogy kevesebbet érnek, az emberi jogokért pedig folyamatosan harcolni kell.