Bevasaljuk a tartozást!
Az ambíció az üzemanyagunk. Mindig többet vettek el, mint amennyit adtak, jobbak, tehetségesebbek vagyunk mint ahogy élünk, a világ nekünk tartozik, és ezt be is fogjuk vasalni!
Az ambíció az üzemanyagunk. Mindig többet vettek el, mint amennyit adtak, jobbak, tehetségesebbek vagyunk mint ahogy élünk, a világ nekünk tartozik, és ezt be is fogjuk vasalni!
Ez is a menzedékváltást mutatja. Aki kirúgnak a hámból az mutatványos sátorba való, akik húzzák a hámot, azok a döntéshozatalba kerüljenek.
Diplomáciai, katonai és gazdasági csúcsformában ezért 2030-ra kell lennünk. Ezt elérhetjük, mert:
A magyar kormányzás kínai zsonlgőrködés, húsz tányér pörög egyszerre. 2030-ra a nyugati világ problémái felhalmozódnak, és komoly válság lesz az USA-ban (ajánlott irodalom: Friedman: Vihar a csend előtt). Az eurózóna gondjai is (észak - dél ellentét) 2030 körül ütnek be igazán. Akorra lesznek a közép-európai országok nettó befizetők az EU-ban. Új erőviszonyok lesznek, aki fizet, az rendeli a zenét.
Új megállapodás kell az EU-val, elmentünk a falig, most megöleljük egymást. Oroszokkal, kínaiakkal és az USA-val is új megállapodást kell kötnie Magyarországnak.
Minden bajból, minden válságból eddig is jobban jöttünk ki, mint ahogy belementünk. Kanyarban előztünk, de jött az ónos eső. Mégis megelőztük a portugál és a görög gazdaságot.
2024 határvonal lesz, az USA elnökválasztás után lehet béke Ukrajnában.
Mi jövőre is növekedni fogunk, de Európában sok helyen visszaesés lesz, és ez politikai destabilitást hoz. Európa a káosz felé tart. Globális recesszióban lehetséges lokális kivétel?
Ha a dollár erősödik az euróval szemben, akkor a forint automatikusan gyengül.
Mert az olcsóbb és van saját termelésünk.
2021-ben a magyar állam 296 milliárd forintot költött a rezsicsökkentésre. 2022-ben a mostani árakon 2051 milliárd lenne. Ezt a magyar költségvetés nem bírja ki. Minden új beruházást le kell állítani, a meglévőket még befejezzük.
A rezsicsökkentés bevezetése hatalmas politikai tett volt. Beállított, garantált ár volt, ha a piaci ár drágább volt, akkor a költségvetés állta a különbséget. A háború ezt a rendszert 10 év után kibillentette. "Úgy látom, sikerülni fog megvédeni a rezsicsökkentést, az átlagfogyasztásig." Ez is hatalmas politikai tett.
Veszélyes megvonni a vétójogot az EU-ban a tagállamoktól. Ez imperializmus. De nem ezen múlik az EU ereje, hanem azért gyenge, mert a saját hátsó udvarán sem tud rendet tartani, a bosnyákok kicselezik a horvátokat, a saját határait sem tudja megvédeni, a balkáni bővítést sem tudják elintézni.
Mi európaiak 2014 után eljátszottuk az esélyünket, hogy beleszóljunk, mert a minszki megállapodást francia - német közvetítéssel hozták meg, de sosem teljesítették. Az oroszok nem bíznak már az európaiakban ezért. Mint a második világháború után, megint orosz - amerikai megállapodáson múlik Európa sorsa.