Pikó András, a VIII. kerület polgármestere bejelentette, hogy kedden a törvény által biztosított hatáskörében eljárva a kerület helyi képviselőinek a javaslatára olyan határozatot hozott, ami helyi védettség alá helyezi a Magyar Rádió bontásra ítélt egykori épületeit.
2020 tavaszán derült ki, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) a budapesti Palotanegyed egykor a Magyar Rádiónak otthont adó tömbjébe költözik, és az átépítésével alakítja majd ki az új kampuszát. Október 26-án a Közbeszerzési Értesítőben az Építési és Közlekedési Minisztérium közzétette azt a tendert, ami a bontási munkák elvégzésére keres vállalkozót: a leírás szerint a győztesnek a meglévő 10 épületből 8 épület teljes vagy részleges bontását kell majd elvégeznie.
A területre annak 100 százalékos tulajdonosa, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia másnap, október 27-én kérte a bontási engedélyt.
Az eltűnő épület(rész)ek a következők lennének:
Helyi civilek kritizálták, hogy „társadalmi egyeztetés, nyilvános hatástanulmányok, meglévő építési engedély nélkül kiírták a közbeszerzést mindennek a bontására”. A Civilek a Palotanegyedért alternatív terveket is készítettek az átépítésre, a terület hasznosítására. Pikó az ő tiltakozásukra jelentette be, hogy helyi védettséget adtak az épületegyüttesnek, így lehet társadalmi egyeztetés is.
Pikó szerint a kormány, a katolikus egyház és az egyetem az itt élők és az önkormányzat feje fölött akar dönteni az átépítésről. A polgármester többször írt a miniszternek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának és az egyetem rektorának, de egyeztetés nem indult. Pedig a hatalmas bontási tervek hosszú időre fogják negatívan befolyásolni az itt élők életét, egy évre legalább 1600 teherautó fogja szállítani az összesen 37 500 m3-nyi bontott anyagot. „Azt szeretnénk, hogy álljanak velünk szóba” – mondta Pikó. (24)