A Nemzeti Színház péntek esti Rómeó és Júlia előadása közben két színész megsérült: Szász Júliát és Horváth Lajos Ottót a mentők kórházba szállították, mindkettőjüket meg kellett műteni, miután négy métert zuhantak a díszletről. A történtek miatt Vidnyánszky Attila igazgató hétfőn benyújtotta lemondását, azt azonban Csák János miniszter nem fogadta el, hanem azt mondta, hogy várják meg a belső vizsgálat végét.
Vidnyánszky Attilával szerdán a Magyar Nemzet kormánylapban jelent meg interjú, melyből kiderült, hogy
„Megható, hogy ilyen komoly, saját szakterületükön belül elvitathatatlanul meghatározó személyiségek, művészek, igazgatók jelzik nekem szinte az egész kulturális életből, hogy támogatnak, és fontos volna, hogy maradjak. De legalább annyira megható az a sok száz e-mail és sms, amelyek közül sokról azt sem tudom, ki küldi. Szívmelengető, hogy ennyien szurkolnak a színháznak és nekem Budapestről, a külhoni területekről, vidékről és külföldről egyaránt, és jelzik azt, mennyire fontosak vagyunk.”
A fideszes „kulturális elit” egy emberként mozdulását jól illusztrálta az Origo hétfői címlapja is:
Utolsó kérdésként előkerült, hogy felmerült, hogy a Rómeó és Júlia díszleteivel kapcsolatban többen jelezték: kockázatosnak tartják. Az igazgató ezzel kapcsolatban elmondta, hogy hozzá ez nem jutott el, de valóban volt a színészek között, aki két éve, a főpróba idején jelezte, hogy van egy rész, amin alakítani kéne, de a vasfüggöny adottságai ezt nem tették lehetővé. Majd hozzátette:
„Úgy érzem, sokan kihasználják most ezt a helyzetet, és nemtelen támadást indítottak a színház és a személyem ellen. Azt gondolom, hogy a szokásos viszálykodásnak most nincs itt az ideje.”