Szoboszlai egy perc alatt fordított, két gólt lőtt Montenegrónak, ebben a pillanatban csoportelső Magyarország

foci
2023 november 19., 15:42
photo_camera Fotó: Hegedüs Róbert/MTI/MTVA

A Puskás Arénában egy percen belül megfordította a Monenegró elleni Eb-selejtezőt Szoboszlai Dominik. A magyar csapatkapitány egy percen belül két gólt lőtt. A 66. percben jobb oldali kontra után óriási szólót vágott ki, hat-hét védőn hámozta át magán a félpálya közepétől az ötös sarkáig, onnan aztán kilőtte a hosszút.

A középkezdés után az ellentámadásból már a bal oldalon ugratták ki a Liverpool középppályását, akinek most csak egy cselt kellett csinálnia, és tisztán lőhetett alig nyolc méterről. Nem is hibázott.

A második félidőben érezhetően rákapcsolt a magyar csapat, nyomást tudott kifejteni a montenegrói kapura, bár komolyabb helyzetei a két gól előtt nem voltak. A vendégcsapatnak nem sokkal a gól előtt kapust kellett cserélnie, mivel Mijatovics egy kirúgás közben megsérült.

Magyarország–Montenegró 2:1, a magyra válogatott ezzel csoportelső lesz, és kedvezőbb helyzetből várhatja az Eb-sorsolást.