Albánia hiába döntött gyorsasági gólrekordot, az ilyen kunsztokért pontot nem adnak

A. Broja

A szombat esti olasz–albánon sem tört meg ennek az Eb-nek egy szép sorozata: eddig mind a négy meccsen legalább három gól született. Mi mondjuk szívesen lemondtunk volna erről Svájc ellen (1-3), milyen boldogok is lettünk volna egy nézhetetlen 0-0-val.

Már a 22. másodpercben hevesebben vert a szíve annak, aki kedveli a meglepetéseket, tekintve, hogy az olasz Sassuolóval az idén kieső Nedim Bajrami lőtt gólt a bénázó védők között. A dortmundi stadion majd' felrobbant, tekintve, hogy a 60 ezer néző túlnyomó többsége albán volt.

Az olaszok nem akarták, hogy Észak-Macedónia után újabb balkáni mumusra tegyenek szert. Előbb Bastoni egyenlített, majd Barella a vezetést is megszerezte. Az olaszokra ugyan ráijesztettek, de összességben uralták az első félidőt.

Chiesa és Bastoni ünnepli az egyenlítést
photo_camera Chiesa és Bastoni ünnepli az egyenlítést Fotó: FRISO GENTSCH/dpa Picture-Alliance via AFP

A második félidőben az olaszoknak nem kellett őrült erőfeszítéseket tenniük az előnyük megőrzése érdekében, és azért sem tettek túl sok mindent, hogy növeljék azt. Ez utóbbira kis híján ráfaragtak, mivel Rey Manajt az utolsó percben tökéletesen indították, de végül elrontotta az igen nagy helyzetét. Mentéségre legyen mondva, hogy az elé futó, 2 méter magas Gianluigi Donnarumma takarta el előle a kaput.

A B csoportban tehát a horvátokat legyőző spanyolok és az olaszok kerültek lépéselőnybe.