Rekorddal búcsúzunk
Kedden ismét beindul a nagyüzem, jönnek a magyarok, többen mint ma, a napot Bede Márton fogja közvetíteni. Köszönjük a figyelmet!
Kedden ismét beindul a nagyüzem, jönnek a magyarok, többen mint ma, a napot Bede Márton fogja közvetíteni. Köszönjük a figyelmet!
Kilencedszer dönt világcsúcsot a svéd rúdugró, 30 centivel veri a második Kendrickszet. Ezzel 24 évesen kétszeres olimpiai bajnok.
80 ezer ember vár egyetlen ugrásra, közben Duplantis a riválisával, Kendrickszel A hazafi című filmről beszélget. Aki nem nézi, annak nagyon ajánlom, mert hihetetlen jelenetek zajlódnak.
Befejeződött a hétfői atlétikai program, egy dolog miatt maradtak közel 80 ezren (meg talán a férfi 100 méter eredményhirdetéséért). Armand Duplantis 6.25-ös rekordkísérletéért.
Kipyegon szabálytalanul rángatta meg az etióp Tsegayt, utólag kizárták, így a bronzérem az olasz Battoclettié.
A svédek klasszisa, Armand Duplantis megvédte olimpiai bajnoki címét, miután egyedül ő tudta hozni a 6 méteres magasságot. Sokáig a nyomában volt az amerikai Sam Kendricks, aki viszont elvérzett 6 méternél, szó szerint és átvitt értelemben egyaránt, felszakadt a tenyere.
Zárásként, ahogy számos nemzetközi versenyen, Duplantis ellenfél nélkül rápróbál a világrekordra.
A kenyai Beatrice Chebet lehajrázta a szám egyértelmű esélyesét, a világbajnoki címvédő Kipyegont. Ez az olimpia eddigi talán legnagyobb meglepetése, Kipyegon győzelmét a szakértők biztosra vették.
Három olimpiai bajnok ausztrál úszó, Ariarne Titmus, Mollie O'Callaghan és Kaylee McKeown is hosszú szünetet tart a pályafutásában, írja az MTI.
Titmus, aki két arany- és két ezüstérmet nyert Párizsban, hétfőn azt mondta, hogy legalább egy év pihenőt tart, vagyis kihagyja a jövő évi szingapúri világbajnokságot is, de a 2028-as Los Angeles-i olimpián megcélozza majd az aranyérmet.
Mollie O'Callaghan és Kaylee McKeown ugyancsak bejelentette hétfőn, hogy hosszú szünetet tart a karrierjében, de ők nem közölték, mennyi időt terveznek kihagyni. Előbbi két arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal zárt az olimpián, utóbbinak két aranyat és két bronzot nyert. A hatszoros olimpiai és ötszörös világbajnok 30 éves Emma McKeon megerősítette visszavonulását.
A párizsi olimpia első hetének magyar szempontból legkellemesebb meglepetését két kerékpáros, Vas Kata Blanka és Valter Attila szolgáltatták, akik egyaránt negyedikek lettek az országúti mezőnyversenyben. A meglepetés nem csak azért volt kellemes, mert kevesen számítottak rá, hanem azért is, mert a magyar olimpiai sikerek ritkán születnek olyan sportágakban, amiket a világon sokan néznek – és nem csak négyévente az olimpiákon.
Mint szinte az összes olyan sportág esetében, amikre sokan figyelnek az olimpiákon kívül is, az országúti kerékpársportban sem az olimpiai arany jelenti a szakma csúcsát. A férfiak közt semmiképpen sem, és bár a nőknél nagyobb a rangja, azért náluk sem feltétlenül. Ez nem kisebbíti Vas és Valter fantasztikus teljesítményét, de fontos tényező annak megértésében, hogy a két magyar bringás hogy érhetett el ilyen szép sikert Párizsban.
Az ugandai Tarsis Orogot aktív követője a mostanában hódító vicceszoknis trendnek, két tekintélyes SpongyaBob fejes zoknijával kitűnt a 200 méteres síkfutás mezőnyéből.
De ne csak a zokniról essen szó, az ugandai megnyerte előfutamát, 20.32-es idővel jutott be a 200 méteres férfi síkfutás elődöntőjébe.
Horvátország az esti mérkőzésen kikapott az Egyesült Államoktól, 14-11-re, így eldőlt, hogy az olaszok lesznek az ellenfeleink a negyeddöntőben.
Hétfőn tartották a hétvégi atlétikai számok hivatalos átadóit, a vasárnap kalapácsvetésben ezüstéremet szerző Halász Bence is átvehette az érmét.
Halász Bence a döntőben 77,5 méterrel kezdett, a legjobb dobását a harmadik sorozatban csinálta meg, a 79,97 pedig rögtön ezüstérmet ért.
A versenyt nagy fölénnyel a tavalyi budapesti világbajnokságon berobbanó Ethan Katzberg nyerte, a kanadai rögtön az első dobásával 84 méter fölé ment. Ezután a verseny gyakorlatilag eldőlt, egyértelmű volt, hogy ezt senki nem fogja tudni megközelíteni.
Így az első nyolc futam alapján alakították ki az éremfutam mezőnyét, amibe Vadnai Jonatán a hatodik helyen kvalifikálta magát.
Érdi Mária hiába nyerte meg az utolsó előtti versenyt, az utolsót már nem rendezték meg, így esélye sem volt eljutni az éremfutamig. Érdi a 14. helyen fejezte be az olimpiát.
A hátralévő futamokat a gyenge szél miatt nem tudták megtartani.
A 18 órakor kezdődött Marokkó-Spanyolország férfi focimeccsen bírót kellett cserélni egy durva ütközés után. A svéd Glenn Nyberg játékvezetőre rázuhant a marokkói Ezzálzuli által ellökött Pubill. Nyberg nagyot koppant, és nem is tudta folytatni. Az üzbég Tantasev vezeti most a meccset, ahol vezet Marokkó 1-0-ra, egy tizenegyesből lőtt góllal.