„Megkaptuk a hivatalos értesítést, hogy az ügyészség módosította a vádat, miután tisztáztam az édesapámra és kollégám terhére rótt cselekményeket, természetesen az összes ezzel járó következményt vállalva. A kérdéses számlák ügyében már egy évvel a NAV vizsgálatát megelőzően, 2021 novemberében önrevíziót hajtottunk végre, és a kapcsolódó, levont adókat a kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár” – ezt válaszolta Jellinek Dániel, az Indotek Group alapítója a 24.hu megkeresésére, miután megírták, hogy az általuk megismert ügyészségi dokumentum szerint Jellinek korábban megvádolt 74 éves apjával és szintén a vádlottak padjára idézett kollégájával szemben az ügyészség ejtette a vádakat az elmúlt évek egyik legnagyobb, a költségvetésnek négy és fél milliárd forint kár okozó számlagyárának ügyében, Jellinekkel szemben viszont a vádhatóság a beszerzett adatokra figyelemmel vádiratot fog benyújtani.
Jellinek a lapnak még azt is elmondta, hogy „az önrevíziózás egy teljesen mindennapos eljárás a cégeknél, ha valaki utólag saját maga javítja a bevallását és befizeti a pótlékot. Ezen túlmenően, az eset tanulságait levonva, a vállalatcsoport egészére új, szigorított teljesítés-ellenőrzési rendszert vezettünk be, hogy a hasonló helyzetek a jövőben elkerülhetők legyenek”.
A Mall Management és egy másik Jellinek-cég, az In-Management Kft. összesen több mint százmilliós értékben fogadott be fiktív számlát. A kibocsátó a túlárazott szoftvereket forgalmazó Wind- Ip 21 Kft volt, amiről tavaly januárban írtuk meg, hogy a F. Zsolt „Nagymester” által irányított számlagyár egyik fontos fogaskereke, és az Antenna Hungária is vásárolt tőlük. A Wind IP 21 tulajdonosa a F.-ügy egyik kulcsszereplője, Sz. Szabolcs, alias Madár volt.
2022-ben és 2023-ban több részes cikksorozatban mutattuk be a Nagymester szervezetének kalandokban gazdag működését, amit a Magyar Jeti műsorunkban röviden összefoglaltunk: