Jó reggelt! Elkezdődött a karácsonyozás hajrája, amiből mi sem maradnánk ki: ingyenes szállítással csábítjuk a webshopunk vásárlóit, és a december 18-ig leadott rendeléseket még karácsony előtt kiszállítjuk.
A Till Tamás-ügy klasszikus akna volt, bármelyik kormány rászaladhatott volna, de a Fidesznél robbant: kiderült, hogy a törvény nincs összhangban a társadalmi akarattal. Orbánéknak extra rosszul jött az újabb „gyerekügy”, máris próbálják a jogot kitekerni, hogy mentsék magukat.
Körülbelül egy évvel ezelőtt egy család beperelte a NEAK-ot, mert nem adtak támogatást a nem beszélő fogyatékossággal élő fiuk beszédpótló eszközére, mondván, hogy az ehhez szükséges tablet és szoftver nem orvostechnikai eszköz. Az Alkotmánybíróság szerint nem alaptörvény-ellenes, hogy a társadalombiztosító nem ad támogatást beszédpótló eszközre.
A lomtalanítás megszüntetése leginkább azért szomorú, mert ezzel megszakadhat Budapest igen kevés élő kulturális hagyományainak egyike, ráadásul egy lusta és profithajhász multicég kényelmessége miatt. Mert a lomizás akkor is alapvető – de a jelek szerint sajnos nem elvehetetlen – alkotóeleme Budapestnek, ha a kezdetektől fogva tényleg sokan utálják.
A trashhalmokat gyártó streamingszolgáltató meglépte a lehetetlent, filmre vitte Gabriel García Márquez regényét a Buendía család transzgenerációs pokláról, ami végzetről, természetfelettiről, vérfertőzésről, őrületről, egy magányra ítélt nemzetségről szól.
Gyermekotthonok a színpadon: az áldozatok csillapíthatatlan lelkifurdalásától a rendszeres csoportos nemi erőszakig annyi mindent enged át magán a közönség, hogy az időnkénti csendeket rendszeresen szipogások szakítják meg.
A dél-koreai/német filozófus, Byung-Chul Han tizedik kötete jelent meg magyarul. Az Infokráciában már nemcsak arra figyelmeztet, hogy a digitális technológia uralma hogyan üresíti ki az életünket, hanem arra is, hogy miért jelent ez hatalmas veszélyt a demokráciára.
A tálibok zelenszkijesítése a tecnoközértben.