A lengyel testvérpárt is elküldte elvtársát
Marek Kuchciński kapta a megtisztelő feladatot, hogy ő mondjon pár közhelyet Bem apóról és a lengyel-magyar barátságról a PiS nevében a Fidesz kongresszusán, feláldozva a hétvégéjét a hatalomból kibukó magyar párt kongresszusa kedvéért. A Szejm volt elnöke ezt a dwa bratankis közhelygűjteményből dolgozva szépen meg is oldotta, nem utalt a Fidesz oroszbarátságára sem, ami miatt pedig a lengyel jobboldal igencsak megorrolt a régi szövetségesre.
Mint Kuchciński mondókájából kiderült, nem más buktatta meg a Fidesz-kormányt, mint az Európai Unió, úgyhogy össze kell fogni a szuverenistáknak, hogy ilyen többé sehol ne fordulhasson elő.
„Isten, áldd meg a magyart!”