Lement a szavazás, számolják a szavazatokat
Amíg ez tart, 7 ember fog beszélni, akik régóta támogatják a Fideszt - közölte Szita Károly.
Amíg ez tart, 7 ember fog beszélni, akik régóta támogatják a Fideszt - közölte Szita Károly.
Ebből azért lehet következtetni arra, mire akar építeni ellenzékben a Fidesz. A HVG pénteken arról írt, hogy a Mediaworkstől 200 embert küldhetnek el, jelentősen átalakul működés, megszűnnek lapok, a Magyar Nemzet pedig hetilappá alakul. Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró pedig szombaton felemlegette, a választás eremdényétől függetlenül az Indamédiát (amihez az Index és a Blikk is tartozik) akarta erősíteni a Fidesz.
Rényi Pál Dániel nemrég írt az Indexről:
Gulyás Gergely a HírTv-nek arról beszél, alkalmazkodniuk kell ahhoz, hogy ellenzékben máshogy kell dolgozni, a cél, hogy a társadalom legszélesebb rétegével kapcsolatba lépjenek. Mozgalmi alapú működésre kell átállni, és így is lesz - zárta a rövid interjút.
Egyelőre nem jöttek vissza a titkos szavazásról a küldöttek.
A NER-es szereplők luxizása erős kampánytéma volt, többek szerint a bukásban is szerepe volt ennek. Most Orbán Viktor ezt a vádat megpróbálja visszafordítani a Tiszára, és azzal érvel, ezek a szereplők az elmúlt 16 évben lettek gazdagok.
Azt már nem teszi hozzá, hogy egészen más történettel. Mindenesetre ez lehet az egyik új üzenet, a beszédének ezt a részét külön meg is osztotta.
Az állami hírügynökség az épületen kívül készült képekből tett ki 5 képet. Ennyire zárt a kongresszus.
utána folytatjuk.
Az elnökről, az alelnökökről titkos szavazás lesz, de a különböző bizottsági tagokról nyíltan szavaznak majd - mondja Szita Károly. Ezzel nem értett egyet mindenki, így mindekiről jön a titkos szavazás.
Szentkirályi részletes ismertetéséből kiderül, hogy a szavazólapok és a szavazóurnák is színesek, mind lapot az ugyanolyan színű urnába kell bedobni.
Egy elnök-jelölt van, Orbán Viktor - ezt nagy taps fogadja. Ő írásban elfogadta a jelölést. Az országos elnökség 4 embert jelölt alelnöknek, Gál Kingát, Bóka Jánost, Gyopáros Alpárt (többször Gyopinak nevezik), és Kreicsi Balázst, akik szintén elfogadták írásban a jelölést. Rajtuk kívül nincs több alelnök-jelölt sem. A meccs lefutott, az arány kérdés csak.
Szita belebakizott, és azt mondta, mielőtt Alexandra elrendelné a nyomozást..., de a szavazásról akart beszélni. Ezen mindenesetre jót röhögtek. Szentkirályi meg is kérdezte, mit tud.
A szavazás rövid ideig tart, amíg számolják, addig megint beszédek lesznek majd, Orbán Viktor ismét szót kap.
Az alapszabály-módosításról is szavaznak majd, Kövér László nem akar most mondani semmit. Észrevétel sem érkezett. Itt is kézfeltartással szavaztak, senki nem volt ellene.
Vas megyéből Dudás Zsolt beszél, aki őstermelő, és politikai influenszer. A választási vereség csapásként érte őket, le kell vonni a konklúziókat. 1993 óta Fidesz szavazó, a 2002-es vereség után jelentkezett a pártba. Most úgy érzi, még többet kell tennie. Ő is emlegeti a Fidesz sikereit. A megyék tervezett visszanevezésével kapcsolatban a kommunista korszakot emlegeti. A Tiszát "globalista projektnek" nevezte. Ő is arról beszélt, többen jelentkeztek a helyi szervezetbe. Ő is pozitívan zárta beszédét.
A Veszprém megyei alelnök, Lasztovicza Máté zárja ezt a blokkot. A választási vereséget méltósággal viselik, ez a legfontosabb megállapításuk. Együtt vannak, erősek, és elkötelezettek a polgári oldal megújítása iránt. Szerinte ott elkezdődött a fiatalítás, és még lépnek is be. Ő is hosszan bírálja a Tiszát, gyűlöletkeltésről, tisztogatásról, megfélelmítésről beszél. Szerinte diktatórikus módon próbálják ellehetetlenítei a köztársasági elnököt, és biztos benne, sorra kerülnek a polgármesterek is. Itt azt kell mondaniuk, eddig és ne tovább. Kérdés szerinte, most miért nem aggódik Brüsszel a jogállamiság miatt. "Ebből a szeretetországból nem kérünk" - mondja, és enyhe tapsot kap.
A negyedik alelnökjelölt, Kreicsi Bálint salgótarjáni polgármester is a színpadon, a patriotizmusról beszél. Az önkormányzatok erős várak az újraépítkezésre. Meg kell hallgatni a kéréseket és a kritikákat is. A polgármesterek összefognak, meg akarják védeni az elmúlt 16 év értékeit. A beszédében szövetségre hívta a polgármestereket.
A következő felszólaló arról beszél, a Tisza „fullba nyomja Brüsszelt”, majd azt mondja, az egymásra mutogatás nem helyes. Focihasonlatot hoz, a mérkőzés java még hátra van.
A szabolcs-szatmár megyei Szécsi Bálint egy helyi alapszervezet elnöke, aki arról beszél, hogy a végeken kicsit fölöslegesen érezték magukat, szeretnének aktívan részt venni a munkában. Örül, hogy a választókerületi elnöki rendszert felszámolják.
- jelenti be Szita Károly. Addig még lesz néhány felszólaló. Most már inkább a támogató hozzászólások hangzanak el, a budapesti kritikákat becsomagolták.
A somogy megyei küldött arról beszél, őszinte szembenézésre van szükség. A polgármesterek nevében azt mondja, ők nem bűnözők vagy elvtársak. Szerinte a szövetség képes megújulni, és ezt meg is kell tenni, de nem lehet ugyanott folytatni, ahogy a választás előtt abbahagyták. Tettekben is hiteles példát kell mutatni, az igazi közösséget személyesen lehet építeni. A megosztásra nem lehet hosszútávon stratégiát építeni - hangzik egy erősebb kritika. A Nemzeti Hitvallás levetetését is kritizálta.
Tóth Gábor bagi küldött a színpadon. 70 pluszos veteránként arról beszél, menekülni csak előre szabad, van mire büszkének lenni - mondja, majd a rezsicsökkentésről beszél, majd gyorsan elköszön.