Deutsch nosztalgiázik és a Tiszát a Fidesz selejtjének nevezte
A Fidesz egyik alapítója, Deutsch Tamás érkezik Harrach Péter után. Egy vallomással kezd, 1987-ben ismerte meg Orbán Viktort. Nagy nevetés, majd folytatja, Szájer mutatta be neki. "Akkor még nem sejtettem..." - fejezi itt be Deutsch a gondolatmenetet, a közönség füttyög és tapsol. Majd a Fidesz megalapításáról kezd beszélni, és szerinte ők csináltak rendszerváltoztatást, az nem április 12-én volt.
Kiszámolta, hogy hány napja fideszes. Itt már semmi kritika nincs, csak a buzdítás és a köszönet. A választási vereség fáj, de nem szégyen - magyarázza. "Csak akkor lesz belőle szégyen, ha feladod. Én nem fogom feladni" - mondja, és megtapsolják. A választási kudarc okainak nyilvános elemzése kemény politikai csata is, az ellenfél le akarja őket győzni. Deutsch szerint elég már, hogy a saját közösségen belül is durvábbnál durvább dolgokat mondanak, hiszen az van, hogy "a Fidesz selejtjéből lett a Tisza pártelitje, olyanokból, akikkel jobb meggyőződésük ellenére dolgoztak együtt." A Fidesz "selejtjének bosszúja" történt velük. A sebnyalogatást be kellene fejezni - mondta Deutsch, aki ezután hosszan beszél arról, még megvannak a brüsszeli tervek, és követeli a Tiszától, hogy ne hajtsa végre a migrációs paktumot. Kitartanak gender-ügyben is, szerinte a "többség akaratát" képviselik, hiszen 3,5 millió ember mondott erről véleményt egy népszavazáson. Szerinte az a többség.