Stumpf István: Az Orbán-korszak véget ért, megbukott a NER-rendszer
Stumpf István volt kancelláriaminiszter és alkotmánybíró azzal kezdte, hogy külsősként van jelen a kongresszuson, de örül neki, hogy még mindig a régi szakkolégisták alkotják a Fidesz gerincét. Sokszor került vitába a fideszesekkel, de ez mindig a közjó érdekében történt - mondta. Súlyos, nem várt vereséget szenvedett a Fidesz, és ez súlyos következményekkel jár. Sok barátjuk elvesztette az állását, arra szólított fel mindenkit, hogy segítse őket az egzisztenciális túlélésben, mert senkit nem hagynak az út szélén.
A nemzeti tőkésosztálynak különleges felelőssége van ebben, őket nyomatékosan kérte erre, mire nagy tapsot kap. Sok hibát követtek el, de Stumpf szerint jelentős emelkedést hozott az elmúlt 16 év. Az Orbán-korszak véget ért, megbukott a NER-rendszer. "Azért, mert a becsületesen és tisztességesen dolgozó indivdualizmus polgári erényét elnyomta a kivagyiságon és magamutogatáson nyugvó kalmári közszellem." Az is közrejátszott, hogy megszűnt az érdemi visszacsatolás és bírálat lehetősége. "A klientúra túlkapásait nagyon nehezen viselte el a társadalom."