Erős érv a biztonsági öv használata mellett: ha nem kapcsolod be, kieshetsz az autóból

belföld

„Még pénteken éjfél előtt Zalaegerszegen, a Balatoni úton, a felüljárón közlekedett nagyon lassan kisteherautóval egy férfi, amikor elől ülő utasa az ablakemelő helyett az ajtónyitóra fogott rá és kiesett a járműből. A 35 éves nő biztonsági öve nem volt bekapcsolva. Az esés során az útpadkába ütötte a fejét, és súlyos sérülése lett” - tudatta a Zala megyei rendőrség.

A hatóságok az eset kapcsán figyelmeztettek arra is, hogy a biztonsági öv használata minden utas számára kötelező.