A három napos kánikula alatt 103 korábbi melegrekord dőlt meg az országban.
Benézünk 30 fok alá.
A legmelegebb részeken akár a 38 fokot is elérheti a hőmérséklet.
Délután 33-38 fokig melegszik a levegő.
Az Ormánságtól a Mecsekig több helyről jelentettek óriási jeget
Tornádónak is hívják, de pánikra semmi ok.
Akár pirossá is válhat a riasztás.
A szántóföldi növényállomány sok helyen felismerhetetlenné vált.
A Dunántúlon estére már elviselhető idő lesz, keleten lehet tovább izzadni.
Az ilyenkor szokásosnál tíz fokkal volt csütörtökön melegebb.
37 fok is lehet.
Marad a 30 fok feletti meleg.
Olvasónk szerint van, aki órák óta áll a napon egy XV. kerületi oltóponton.
Az M7-es egyik lehajtóján 48 fok feletti hőmérsékletet mértek. Sok a baleset, kevés az árnyék.
Vigyázni kell, mert már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.