Skócia-Csehország 0-2

Egyéni képviselőjelöltek
-
  • A D csoportban az Anglia-Horvátország (1-0) után a másik két csapat is bemutatkozik.
  • A csehek igazi Eb-specialisták: Szlovákia nélkül az összes Eb-re kijutottak, 1996-ban ezüstérmesek, 2002-ben bronzérmesek lettek.
  • Skócia 25 év után vesz részt Európa-bajnokságon, még soha nem jutottak tovább a csoportjukból
2021 június 14., 15:03

Schick lett a meccs embere

Az UEFA-nál.

2021 június 14., 15:01

Egy gól, ami hasonlít Schick csodagóljára

A 2015-ös női világbajnokságról, amit Carli Lloyd lőtt a japánoknak.

2021 június 14., 14:59

Próbálkoztak becsülettel

2021 június 14., 14:57

Vége, két góllal nyertek a csehek

Kifejezetten jó meccs volt. A házigazda skótok nem voltak jók, de megállás nélkül mentek előre, a cseheknél a védelem időnként hajmeresztő dolgokat művelt, de elől Schick eldöntötte a meccset egy klasszikus, az egekből kapura küldött fejessel és az Európa-bajnokságok egyik legnagyobb, 45,5 méterről szerzett góljával. Ebben a csoportban még Anglia és Horvátország van. A skótok jó eséllyel ezúttal sem fognak tovább jutni a csoportjukból, ahogy eddig egyetlen egy világversenyen sem sikerült.

2021 június 14., 14:51

Schick 45 és fél méterről lőtt gólt

2021 június 14., 14:49

Eldőlt ez már, de továbbra is nagy az iram

A csehek még a 90. percben is hagynak egy nagy helyzetet, pontosabban Marshall védett.

2021 június 14., 14:47

Schick már nem fog több gólt lőni

lecserélték. Hullafáradtan tűnt.

2021 június 14., 14:43

Kifejezetten jó meccs, most a skótok hagytak ki egy helyzetet

Forrest kapott egy keresztlabdát a bal szélen, elindult a kapu felé, a 16-os belül elfektetett egy cseh védőt, aztán egy másikat, a harmadik viszont belevetődött a lövésébe. Egy percen belül a teljes jobbszélt bejátszó Robertson adott be, ez is csapattársat talált az ötöshöz közel, de Fraser lövés helyett passzolni próbált, a csehek feszabadítottak.

2021 június 14., 14:42

Máris mémesedik a gól

És ez nyilván csak a kezdet.

2021 június 14., 14:40

80. perc: Schlick mesterhármast szerezhetett volna

A 16-oson belül kapott balról egy lapos, kellemes sebességű passzt Daridától, szemben állt a kapuval, de rettenetesen gyengén a kapus kezébe gurította.

2021 június 14., 14:37

76. perc: McTominay maradt teljesen üresen a cseh ötös bal sarkánál,

miután egy beívelés hozzá került, nagy erővel, széles mozdulattal jóval fölé lőtt.

2021 június 14., 14:34

Innen indult Schick lövése

Kalas homlokán felszakadt a bőr,

miután Dykes felugrás közben odaütött. Ápolás után tudja folytatni a cseh.

2021 június 14., 14:32

Szily László kollégám boldogan ünnepli, hogy Vydra is a pályára lép

És küldi ezt a képet mindenkinek, aki vele örül.

Ázsiai kiskarmú vidra és családja
photo_camera Ázsiai kiskarmú vidra és családja Fotó: SHOHEI IZUMI/The Yomiuri Shimbun via AFP

Akit korábban a Football Manageres élményeim miatt éltettem. 18 évesen ő legfiatalabb cseh játékos, aki valaha egy világversenyen pályára lépett.