A legváratlanabb helyeken bukkant fel a Valentin-nap
Az ókori pogány és keresztény gyökerekre épülő Valentin-nap mára a fejlett világ és az ajándéktárgy-ipar egyik leglátványosabb ünnepe, amin a szerelmesek megajándékozhatják egymást többnyire virággal, édességgel vagy valamilyen más szívecskés csetresszel. A szerelem azonban nem ismer határokat, így olyan egzotikus helyeken is felütötte a fejét az ünnep, ahol akár egészen máshogy is gondolkodhatnak a nyugati emberek színes-szagos hóbortjairól.
Pakisztánban pár éve egy petíció nyomán hivatalosan is betiltották a Bálint-napot, ugyanis többen nem tartják összeegyeztethetőnek az iszlám értékekkel. Ennek ellenére mégis sokan ünneplik, főleg a 30 év alattiak, akik az ország lakosságának több mint 60 százalékát adják. Mivel nem jár szinte semmilyen retorzióval, könnyen bele lehet futni virág- és lufiárusokba a forgalmas utak mentén február elején.
Az iszlamista Jamaat-e-Islami párt diákszervezete viszont továbbra is elutasítja a Valentin-nap minden formáját és létrehozták az ellenünnepet, a Haya Day-t, vagyis a szerénység napját. Ilyenkor az ország egyetemein tartanak előadásokat, és még egy tüntetést is szerveztek a szerintük kapitalista és kizsákmányoló ünnep ellen.
Azonban még olyan reménytelen helyeken is bele lehet futni virágárusokba, mint az izraeli blokád alatt álló Gázai övezet, vagy a 2021-ben újra tálib fennhatóság alá került Afganisztán.
A Fülöp-szigetek a délkelet-ázsiai világ egyetlen keresztény többségű országa, egyben a Föld negyedik legnagyobb keresztény országa is. Itt, San Juan városában rendeztek Valentin-napon tömeges esküvőt egy sportcsarnokban, ahol 63 pár mondta ki egyszerre a boldogító igent.
Ugyanakkor a Fülöp-szigetek az egyetlen ország a Vatikán mellett, ahol tilos a válás is, hiába támogatná egy felmérés szerint a lakosság döntő többsége. Kétségbeesett tiltakozók a szerelmesek napján demonstrációval próbálták felhívni a figyelmet a problémára.
Tavaly február 14-én még két szamarat is összeadtak az indiai Bengaluruban.
Az ünnepi szelfizést egyértelműen Kínában maxolták ki a legjobban, ahol idén is több tucat látványos installációt állítottak fel virágokból, plüssökből és lufikból.
Azt nem tudjuk, mikor lett a Toy Story harmadik részéből ismert gonosz rózsaszín mackó a szerelem szimbóluma az ázsiai országban, de több képen is visszaköszönt, például egy plüssbe burkolt elektromos autó formájában is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.