A kocsma egykor a falvak találkozóhelye, közösségi tere volt. A kistelepülések elnéptelenedésével azonban a kocsmákból is egyre kevesebb van: százával, sőt ezrével zárnak be, mára alig több mint 10 ezer van belőlük. A kormányzati programok ellenére is.