Ha még nem tette, nézzen ki az ablakon!
Több mint tíz fokot fog esni a hőmérséklet.
Reggel télikabát, délután izzadás.
Sál, sapka, fürdőruha.
Hétfő hajnalban északkeleten már fagyhat.
Magyarországon 1901 óta nem volt ilyen meleg az ősz első hónapja.
Nem csoda, hogy a mérések kezdete óta a legmelegebb szeptember volt.
Lesz szél, meg egy kis eső, de aztán visszajön a nyár, mert kit érdekel, hogy október van.
25 fok fölötti csúcshőmérsékletekkel búcsúzik a szeptember.
Otthon lehet hagyni a pulcsit, és érdemes reggel cipő helyett papucsba bújni.
Az ország egész területére.
Az ország nyugati területei pedig jelentősen lehűlnek.
A héten még bőven élvezhetjük az őszi nyarat.
Legalábbis az első mérés, vagyis 1880 óta.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 29 fok között alakul majd.