Biztos jártak már postán, és biztos önöket is baszogatták már, hogy vegyenek kaparós sorsjegyet. De ki az a hülye, aki tényleg vesz? Én. Az úr a postán is úr.
Mindből, ami volt, összesen nyolc fajtát, 3100 forintért. Gyakorlatilag szűz voltam, így örvényként szippantott magába a kaparóssorsjegy-tervezők pompás álomvilága: a béna vonalkákkal megrajzolt gyémántok, zafírok, koronák, ládák, piramisok, tengeri csigák, valamint a kávébab, a kockacukor és
az almás pite luxusa.
És bár volt egy pont, amikor meg voltam róla győződve, hogy nyertem ötmilliót (és nyilvánosan kimondtam azt a mondatot, hogy "Ötmillióért manapság már nem adnak semmit"), végül csak 4500-at nyertem. Az 1400 forint tiszta haszon, mondjuk megdolgoztam érte keményen. Az egészet visszaforgattam, de a következő hat sorjeggyel összesen már csak egy ezrest nyertem. Egyelőre 2100 forint bukóban vagyok, viszont egész nap kapargattam, szereztem egy sportsérülést, és az asztalom egy trágyadomb.
Értékelés: Útlevélnyi méretével középkategóriásnak számít az Astro+TV, aminek a különlegessége, hogy be lehet vele jutni a tévébe, ahol további millikókat lehet nyerni!! A kaparási felület átlagos méretű, nem kell vele sokat dolgozni, de sajnos így a csalódás is gyorsabban jön. Az izgalmi faktort jól eltalálták, három szakaszban lehet próbálkozni, a dizájn visszafogott, egyben informatív is: megtudni belőle, hogy az Ikrek lehet logikus, kíváncsi, elbűvölő, érzelmes vagy játékos. És játszva tanul az ember.
Értékelés: A Buksza a kaparós sorsjegyek Rolls Royce-a: nagy formátumú képeslap méretű, kifejezetten súlyos, és persze ezerért ez a legdrágább az összes közül. Ugyanakkor a Buksza volt az egyetlen sorsjegy, aminek annyira zavaros a leírása és a dizájnja, hogy 5 percig azt hittem, tényleg nyertem ötmilliót. Pedig nem. Viszont nyertem 3000-et, amivel a Buksza egyedül behozta az elköltött 8 sorsjegy árát.
Értékelés: A Fáraók kincse az ár-érték arányt tekintve az egyik legjobb sorsjegy: sokat kell kapargatni, és szép nagy színes képeslapot kapunk, viszonylag kevés pénzért. Kezdőknek az elején nehezen érthetők a szabályok, de hamar összeáll a kép, és onnantól kezdve nagy az izgalom, főleg hogy nem egyértelmű a nyerés: aki nem biztos a dolgában, ezerszer is újranézheti, megvannak-e egy sorban AZ ÖN SZÁMAI.
Bár sorjeggyel 18 év alatt nem játszhat senki, a Karátok közt mégis azzal a csillámpónis-smaragdkirálynős dizájnnal vakít, amiről azt hinné az ember, hogy 8 éves korára mindenki kinövi. Cserébe több fordulós, és bár a két egyező számot kettő közül megtalálni nem túl izgalmas, a további fordulók kárpótolnak a kezdeti unalomért. Jól felépített ív, a végén duplázási lehtőséggel.
A kávészünet nem nagyobb egy kártyalapnál, nem is csillog-villog, cserébe egy rosszul szabott, műszálas farzsebben is elfér, és ez a legolcsóbb: csak 200 forint. Célközönségként nyilván Az Elfoglalt, De Sikertelen Üzletembert lőtték be, akinek se ideje, se pénze. Editke, leszaladok a büfébe, megiszom egy jó feketét, és közben elkaparok egy sorsjegyet. Szar az élet, de legalább olcsó.
A közkedvelt Monopolytól származik a dizájn, és itt is három kaparási menet jár a 300 forintos beugróért. Sajnos a monopolys tematika semmit nem ad hozzá a játékélményhez, nincs megvásárolható ingatlan, se egy adósok börtöne, se egy körből kimaradsz, se semmi. Csalódás.
A Nasi nagyon helyesen szakít a gyémánt-pénz-drágakő-arany szimbólumrendszerrel, és a gazdagság sine qua nonjaként, illetve non plus ultrájaként azoknál sokkal erősebb ikont használ: az almás pitét.
Na de ki az a szerencsétlen, akinek egy lilás-zöldes színű, keresztben megskalpolt almás pite a luxus ígéretét hordozza? Viszont recept is jár hozzá, ami úgy kezdődik, hogy 70 deka lisztet elmorzsolunk. A végét inkább nem szpojlerezném el, hátha valaki.
Csiga, rák, hajó, iránytű, kincsesláda. Ezúttal 6-7 éves lehet a célközönség, a tengeres dizájn egy közepesen érdektelen gyerekkönyv illusztárcióira emlékeztet. Komoly, felnőtt ember ilyet biztos nem kapar, főleg hogy csak 10 millió a főnyeremény. Egy ötszázast azért így is hozott.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.