Az egész nem került többe 2 millió forintnál. A magyar közigazgatás történetében valószínűleg semmilyen ügyet nem intéztek még el ilyen gyorsan. Az Átlátszó kérte ki az kátyúzás adatait a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központtól.
Itt az ideje, hogy végleg elhallgassanak azok, akik a bürokrácia lassúsága miatt panaszkodnak. A Csabdi és a Tükröspuszta közötti út felújítása ugyanis a magyar közigazgatás sikertörténete, a hatékony munkavégzés már valószínűleg a Magyary Program gyümölcse.
Szeptember 5-én, a lagzi előtt két nappal írtuk meg, hogy kijavították a kátyúkat azon az úton, ami a miniszterelnök lányának lakodalmához vezetett. Még fényképeket is csináltunk, amin jól látszottak a friss munka nyomai.
Persze ez nem győzött meg mindenkit arról, hogy tényleg kátyúztak az úton. Havasi Bertalant, a miniszterelnök sajtófőnökét például semmiképpen nem.
A tények: a násznép az ország egyik legkátyúsabb útján fogja megközelíteni a lakodalom helyszínét. A közvetlenül az érintett tanyához vezető úton semmiféle kátyúzás, állagjavítás nem történt.
Ebben a "Kinek higgyünk" típusú helyzetben az Átlátszó próbált igazságot tenni. Közérdekű adatkérést küldtek a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központnak, ahol tényleg példás részletességgel válaszoltak nekik.
Így derült ki, hogy nem csak a könnyedén manipulálható fényképek, de az út felújítását végző szervezet szerint is volt kátyúzás a lakodalomba vezető úton. Sőt az is, hogy a munkát 2 millió forint körüli összegre becsülték.
De nem is ez az igazán érdekes a dologban, hanem hogy az egész folyamat milyen példás gyorsasággal zajlott.
Az események nagyjából időrendben:
A hatóságok gyors és pontos munkájához innen gratulálunk.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.