Mumbai rendőrfőnöke hétfőn jelentette be, hogy a vizsgálatot rendelt el azokkal a rajtaütésekkel kapcsolatban, melyeket a rendőrség tajgai külvárosokban található szállodákban, hajtottak végre, és ahol nem házasságban élő párokat rángattak ki a szobájukból, azzal vádolva őket, hogy nem illendően viselkedtek.
A rajtaütések felemás eredményt hoztak. Sok szobában csak ott élő diákokat találtak, akik közül többen fel is hívták a szüleiket. Összesen 13 párt gyűjtöttek be, de végül pár óra után mindenkit elengedtek, egy átszámítva 18 dolláros, azaz ötezer forintos bírság megfizetése után.
A rajtaütéseknek nagyon rossz sajtója volt, az indiai internet tele volt a rendőrségen gúnyolódó vagy pedig felháborodó bejegyzésekkel. Érthető, hiszen az országban semmiféle törvény nem tiltja, hogy nem házasságban élő emberek egy szállodai szobában legyenek. Ugyanakkor a rendőrségnek is sok eszköze van, hogy a prostitúció elleni harcra hivatkozva felléphessen, ennek egy eleme a spontán rajtaütés is. Vannak szállodák az országban, ahol inkább ki sem adnak szobákat nem házas pároknak.
A közvélemény szerint a rendőrség megint erkölcsrendészti szerepbe csúszott át, azaz egy szűk, konzervatív elit erkölcsi szabályait próbálja átnyomni a lakosságon. Az elmúlt években sokasodtak a hasonló esetek, volt országos kampány a Valentin-nap ellen és nemrég a pornót próbálta meg a kormány betiltani az országban, de azt az intézkedést elmosta a népharag.
Egy szállótulajdonos arra panaszkodott, hogy a rendőrség ilyenkor nem árulja el, miért jöttek, sőt még azonosítani se nagyon hajlandóak magukat. Ebbe a szállodába délután négykor érkeztek, hétig ott voltak, közben pedig megalázták a vendégeket.
A rendőrség szerint ellenőrizetlen tippet kaptak arról, hogy ezekben a szállodákban prostitúció van jelen. Ehhez képest prostituáltakat nem találtak, sajtónak nyilatkozó 21 éves lányt, aki a vőlegényével volt éppen a szálló egyik szobájában, viszont igen. (Washington Post)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.