Nyíltan beszélt arról egy szerb veterán, hogy a fegyvercsempészek a magyar határon hozzák be a fegyvereket az EU-ba

külföld
2015 december 01., 15:51
comments 204

A Reuters újságírójának sikerült beszélnie egy szerbiai fegyvercsempésszel, aki részletesen elmesélte, hogyan juttat be fegyvereket illegálisan az Európai Unió területére.

A magát csak Nemacnak nevező szerbtől - állítása szerint - pár száz euróért bárki vásárolhat fegyvert, és Nemac el is rendezi, hogy az áru eljusson a vevőig. Nem ő maga csempészi a fegyvereket, de ismer olyanokat, akikkel ezt meg tudja oldani.

Nemac vallomása azért fontos, mert míg az utóbbi évtizedekben az európai terrorelhárítás legnagyobb aggodalma a bombafenyegetés volt, a november 13-i párizsi terrortámadások megmutatták, hogy egyszerű lőfegyverekkel is hatalmas kárt tudnak okozni a szélsőségesek. Sőt, a Párizsban használt fegyverek közül többről kiderült, hogy Jugoszláviában gyártották őket a nyolcvanas években.

Nemac is a délszláv háborúk veteránja, elmondása szerint katonamúltja is segít neki abban, hogy olcsón tudjon fegyvereket szerezni. De a férfi egy Milan nevű társa segítségével albán és kínai gyártmányú fegyvereket is könnyedén beszerez.

A csempész elmondása szerint rengeteg kis zegzug van egy-egy autóban vagy kamionban, ahol el lehet rejteni egy szétszerelt fegyvert. Sokan például az üzemanyag-tankba rejtik az alkatrészeket.

A legnagyobb nehézség még így is, a schengeni határ észrevétlen átlépése. Nemac elmondása szerint ezt a magyar-szerb határon teszik meg. Ez logikus is, ugyanis Belgrádból Magyarországon át vezet a legrövidebb út az EU belseje felé. (via YahooNews)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.