Nagyjából százmillió forint értékű kábítószert foglalt le a rendőrség egy pécsi lakásban pénteken - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.
A közlemény szerint a rendőrök 9,5 kilogramm amfetamin-gyanús anyagot és 700 gramm ecstasyt foglaltak le két férfitól.
A 25 éves pécsi K. Sándorral szemben kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt indult eljárás: a férfit a rendőrök őrizetbe vették és indítványozták előzetes letartóztatását. Társát, a 32 éves siklósi K. Lajost kábítószer birtoklásával gyanúsítják.
A két férfi éppen adagokat állított össze, amikor elfogták őket, így sem menekülni, sem a bizonyítékot elrejteni nem volt idejük.
A rendőrség becslése szerint a kábítószer piaci értéke közel százmillió forint, de a pontos hatóanyag mennyiségének szakértői vizsgálata még folyik. (MTI)