Ugye mindenki emlékszik még Navracsics Tiborra, aki 2006 és 2010 között a Fidesz frakcióvezetője volt, aztán 2010 és 2014 között miniszterelnök-helyettesként és közigazgatási és igazságügyi miniszterként dolgozott, és 2014 óta az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa?
Csakhogy két év alatt nagyot fordult a világ: Navracsics pénteken a Klubrádiónak a magyar kormány álláspontjától eltérően azt mondta, szerinte Brüsszel nem zsarolja Magyarországot, és kötelező kvótáról sincs szó, csak a legális menedékkérőket osztanák el, hogy ne terheljenek túl egy országot. Ezért a kormány népszavazását hirdető plakátkampánya nem értelmezhető Brüsszelben – mondta Navracsics.
Erre Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető az ATV reggeli műsorában úgy reagált, hogy Navracsics Tibor a mostani helyzetről beszélt, a kormány viszont a majdani szabályozás ellen tiltakozik.
Kósa szerint Navracsics nyilván „a mundér becsületét védi”, és nem meglepő, hogy egy brüsszeli bürokrata nem érti az üzenetet.
Kósa szerint Navracsics Tibor azért nem érti a plakátkampányt, mert pont azt a bikkfanyelvet használja, amit az Európai Unióban szokás, amitől Kósa eldobja az agyát (és ezt sem értené meg egy brüsszeli), mert ez Kósa szerint annak a nyelvi trükknek az eredménye, amikor nem lehet valamit a nevén nevezni, hanem például azt kell mondani egy Tasmaniában született londonira, hogy afrikai-amerikai. (???)
Navracsics amúgy Kósa szerint nem mint magyar bizottsági tag, hanem mint a magyarországi helyzetet legjobban ismerő bizottsági tag van kint.
De Kósa azt mondta, hogy a szlogent különben sem kell szó szerint értelmezni, hiszen: „Üzenjük Brüsszelnek, az mit jelent? Írjak sms-t Brüsszelnek? De hova? Lehet ilyeneket csinálni, de aki Magyarországon választó, pontosan érti, miről van szó.” Tehát a kormányzati plakáton lévő szövegnek Kósa szerint sincs sok értelme. (Index)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.