A péntek esti megnyitó ünnepséggel veszi kezdetét a XXXI. nyári olimpia Rio de Janeiróban, amire a magyar küldöttség magyar idő szerint 2 óra 37 perckor fog bevonulni. A küldöttség élén a magyar lobogót London kardvívó bajnoka, Szilágyi Áron viszi majd a Maracana Stadionban.
Az első teljes versenynapot szombaton rendezik, és rögtön 12 számban érmet is osztanak, nyolcban magyarok is rajthoz állnak. A legnagyobb reményeket az úszók sikereihez fűzik,
Hosszú Katinka vegyesúszásban világbajnoki címvédőként abszolút favoritként áll rajthoz.
Ha remekel, Hosszú lesz az első sportoló, akiért a a Himnusz "új" változata szól majd. A Magyar Olimpiai Bizottság még 2013 nyarán készítette el a MÁV Szimfonikus Zenekar közreműködésével a Himnusznak azt a 90 másodperces zenekari változatát, amit az olimpiai játékokon és az olimpiai eseményeken fognak játszani a jövőben. Mivel a 2014-es szocsi téli olimpián nem nyertek aranyérmet magyar sportolók, Rióban lesz hallható először a zenemű.
Ha a sportolóink minden vágya teljesülne, 30 aranyunk lenne, 6-7 a reális.
A riói olimpia szervezetlenségével szerencsére kevésbé találkoztak a magyar sportolók. A sportlövők számoltak be arról, hogy
"az első éjjel párnát vadásztunk, másnap pedig kitakarítottunk, lemostuk az ablakokat, hogy ki lehessen látni a szobából, meg elvittük a sarkokban hagyott sittet."
De hangsúlyozták, hogy ez nem esett nehezükre, az olimpiai falu hangulatát mindannyian nagyon élvezik. Az immár hatodik olimpiáján induló szörfös, Gádorfalvi Áron panaszkodott még arról, hogy
"nincs megoldva a buszos utaztatás a hotel és a kikötő között, így autózunk, a Magyar Olimpiai Bizottság segítségével most próbáljuk megoldani a parkolás kérdését."
Az elmúlt négy olimpián mindig indult magyar férfi és női szörfös, ami egyedülálló a tengerrel nem rendelkező országok között.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.