Észak-Korea szerint a Dél-Koreába menekült diplomata emberkereskedő pedofil söpredék

külföld
2016 augusztus 20., 17:27

Az észak-koreai állami média azzal vádolta meg azt a diplomatát, aki a héten az ország londoni nagykövetségéről Szöulba szökött, hogy azért menekült el, mert gyerekek megerőszakolásáért kellett volna felelnie a hazájában, és Phenjan a kiadatását kérte.

A KCNA észak-koreai hírügynökség nem nevezte néven a diplomatát, Dél-Korea jelentette be szerdán, hogy Tae Jong Ho, Észak-Korea londoni követségének első beosztottja a családjával együtt Szöulba érkezett. A dél-koreai kormány szerint ilyen magas rangú diplomata még soha nem szökött át északról délre.

„A szökevény hazahívását júniusban elrendelték, mert rengeteg állami pénzt sikkasztott el, államtitkokat bocsátott áruba, és gyerekeket erőszakolt meg” – sorolta a dezertőrnek felrótt bűnöket a phenjani rezsim hírügynöksége. A KCNA szerint Phenjan a diplomata átadását kérte a brit hatóságoktól, akik viszont „bemocskolva” a brit jogállamiságot a dél-koreai „báboknak” adták át a „szökevényeket”.

„Ez a bűnös világos büntetést érdemel bűneiért, de most bebizonyította, hogy csak emberi söpredék, alapvető lojalitás, lelkiismeret és erkölcsi érzék nélkül. A túlélés érdekében menekül, elhagyva hazáját, szüleit, rokonait, akik felnevelték és kiálltak mellette” – közölte a KCNA.

A brit külügyminisztérium egyelőre nem reagált a phenjani állításokra, a disszidens diplomata pedig nem elérhető. A szöuli egyesítési minisztérium elmondása szerint Tae azért disszidált, mert „megundorodott” Kim Dzsongun észak-koreai diktátor kormányától, és aggódott a gyerekei jövőjéért, és úgy döntött, hogy a dél-koreai demokráciában akar élni.

Az 1950-től 1953-ig tartó, hivatalosan máig le nem zárt koreai háború óta szöuli adatok szerint 29 ezren szöktek át Észak-Koreából Dél-Koreába. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.