Péntek reggel egy anyamedve a két bocsával együtt bement shoppingolni Ótátrafüredre, majd a Magas Tátra-beli település központjában felmásztak egy fenyőfára. A tűzoltók előszö brutális módszerrel próbálkoztak: a durván húszméteres fát kötléllel odahúzták egy közeli épülethez, majd tűzoltóslaggal megpróbálták leveretni róla az anyát. Aztán rájöttek, hogy a dióverés finomságú módszer veszélyes lehet a kis bocsokra, ezért abbahagyták.
Utána egész nap várakoztak, miközben bámészkodók bámulták a fán kapaszkodó mackókat. Délután három felé az anya lejött, a bocsok maradtak. Itt tartunk most. Ez a szlovák tévé videója a fent ülő medvékről.
A megszólaltatott szakértő szerint a mackókat előző nap egy közeli menedékháznál látták, és valószínűleg baromira meg vannak ijedve, azért nem mertek ilyen sokáig lemászni. A bizalmi légkör megteremtésében gondolom a slagozás sem segített.