A Városliget Zrt. belátta, hogy a 15 milliárdból újjáépülő Közlekedési Múzeum épületébe nem fog beférni a régi gyűjtemény. Ezért a térszint alatti kiállítóterek sem építik meg.
Baán László az erről szóló közleményében azt írta, hogy „a Közlekedési Múzeum lebontott épületében mintegy 4500 négyzetméter kiállítótér volt. A múzeum történeti épületének rekonstrukciójára vonatkozó, az elmúlt két évben készült tervek – az épület térszint alatti bővítésével számolva – ezt duplájára, 9000 négyzetméterre növelték. A kibővített kiállítótér az eddigi kiállításoknál minden szempontból jóval átfogóbb, sokkal több közlekedési eszközt bemutató közlekedési kiállítás megvalósítására lett volna alkalmas, de a Közlekedési Múzeum gyűjteményének (vasúti járművek, autóbuszok, villamosok, stb.) teljes körű bemutatását ez sem tette volna lehetővé”.
Korábban írtunk már arról, hogy értelmesebb helyeken a közlekedési múzeumokat nem a föld alá, a közparkokba, hanem a rozsdaövezetekbe építik.
A közlemény szerint ezzel összhangban a városligeti épület újjáépítésére vonatkozó eddigi tervek módosulnak, és nem lesz szükség térszint alatti kiállítási terek létrehozására.
Az új helyszínről a kormány néhány hónapon belül hoz döntést.
Vitézy Dávid, a múzeum igazgatója a Facebookon azt írta, hogy
„az új helyszínt már keressük, elsődlegesen a fővárosi vasút által felhagyott rozsdaövezeti ingatlanokon”.
Hozzátette, hogy mivel a korábban tervezett föld alatti bővítésre így már nem lesz szükség, így „az épületet nem Közlekedési Múzeumként, hanem a műszaki muzeológia új első számú kiállítóhelyeként, a magyar innováció és feltalálók történetét bemutató kiállítással kelhet új életre”.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.