"Rossz hír a Fidesz-KDNP-nek: utoljára rendezhetik meg Budapesten a Pride-ot" - írja a még magyar pártok közleményeinek általános színvonalához képest is teljesen zavarodott közleményében Szűcsné Major Ildikó, a Jobbik szóvivője, aki ezek szerint azt hiszi, hogy a Pride-ot a Fidesz rendezi.
Az elmúlt években középretolódással és néppártosodással kísérletező Jobbik lendülete láthatóan megtört a melegjogok témáján. Szűcsné közleményében olyan évtizedes szélsőjobboldali toposzokat ismételget, hogy a homoszexuálisok "családellenesek", Budapest lakosságát pedig "meg kell kímélni a felfordulástól".
A közlemény szerint "a Jobbik kormány azonban ezt nem fogja hagyni, 2018-tól nem fogjuk engedni, hogy az országban nyíltan családellenes megmozdulásokat rendezhessenek".