Kapás Boglárka és Késely Ajna döntős 400 gyorson, Gyurta Dániel simán kiesett 100 mellen

2017 július 23., 09:44
comments 104
photo_camera Késely Ajna a nõi 400 méteres gyorsúszás elõfutamában a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 23-án Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

A mindössze 15 éves Késely Ajna saját futamában 4:06.48 perccel harmadikként ért be, ezzel nyolcadikként kvalifikálta magát a vasárnap esti döntőbe a 17. budapesti vizes világbajnokságon.

Az olimpián bronzérmet szerző Kapás Boglárka is harmadik lett saját menetében, 4:05.93-as idővel az ötödik helyen jutott be a legjobb nyolc közé.

Ahogy az várható volt, a toronymagas esélyes amerikai Katie Ledecky nyerte az előfutamokat: 3:59.06-os világbajnoki csúccsal melegített az esti, 19 óra magasságában esedékes fináléra.

Cseh László nyolcadik helyen jutott be a középdöntőbe 50 pillangón, viszont Gyurta Dániel csak nyolcadik lett saját futamában és 26. helyen, 1:00.76-os idővel sajnos simán kiesett. A női 4x100-as gyors váltó 9. helyen ért célba és így nem tudott döntőbe kerülni.

Korábban Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna már továbbjutottak a középdöntőbe 200 vegyesen.