Vasárnap ért véget a vizes világbajnokság, de ha valaki kipróbálná, mennyi idő alatt ússza a 11 világcsúcsnak otthon adó Duna Arénában az 50 gyorsot vagy a 400 vegyest, annak még várnia kell. Nem is keveset.
A tök üres Duna Arénában a politikusok tegnap még tartottak egy sajtótájékoztatót, de aztán nem nyitották meg a nagyközönség előtt. Arra a pár napra sem, amíg elkezdődik egy újabb nagy vizes esemény, a nagy világbajnokság utánfutója, a veterán élsportolók és amatőrök világbajnoksága, a Masters. Aminek az egyik helyszíne a Duna Aréna. A Masters augusztus 7-én, jövő hétfőn kezdődik, 20-áig tart.
Azt kérdésünkre a szervezők is megerősítették, hogy „a Duna Aréna bár a világesemény fő helyszíne, az nem a világbajnokság miatt épült. A főváros tartós vízfelület hiányára jelentett megoldást, egy olyan világszínvonalú úszókomplexum jött létre, mely bázisa lesz a tömegsportnak.”
Akkor talán majd augusztus 20-a után, gondolhatnánk, de nem. Merthogy a Masters vége után át elkezdik lebontani a Duna Aréna ideiglenes lelátóit, amikből parkolóházat alakítanak ki a Hungexpónál. A 12 ezer férőhelyes Aréna 6 ezres marad a bontás után.
De nemcsak a Duna Arénát nem használhatja a nagyközönség, hanem a mellette lévő Dagály Strandot sem.
A szervezők válasza szerint
„a Duna Arénát és a Dagály Strandot a tervek szerint legkésőbb 2018. májusától használhatja a nagyközönség”.
A sportolóknak jó hír, hogy ők már 2017. szeptembertől vehetik használatba az úszókomplexumot. A Duna Aréna üzemeltetése a Masters Világbajnokságot követően az NSK (Nemzeti Sportközpontok) feladata lesz.
A szintén a vizes vébé miatt eddig nem használható Hajóst és a Komjádit is csak a Masters után nyitják meg. Rövid nyaruk lesz a kinti úszás szerelmeseinek.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.