Az orosz kormány szerint ők is alkalmazzák az Észak-Korea elleni szankciókat

külföld
2017 augusztus 28., 17:20

Oroszországot évek óta folyamatosan éri kritika, amiért a nyugati államoknál megengedőbb Észak-Koreával szemben, vannak az országgal közös gazdasági fejlesztéseik, ráadásul amerikai vádak szerint olajat is adnak el Kim Dzsongun diktatúrájának és támogatják az észak-koreai fegyverkezési programokat. Az amerikaiak szerint Oroszország ezzel megsérti az észak-koreai szankciókról szóló ENSZ-határozatokat, amiket korábban Moszkva is támogatott.

Az oroszok a súlyosabb vádakat általában tagadni szokták, idén azonban nem vette ki jól magát, hogy míg a világ legtöbb országa a sorozatos rakétatesztek miatt elítélte és szankciókkal sújtotta Észak-Koreát, addig az orosz-szak-koreai kereskedelem jelentősen nőtt 2017-ben.

2017 augusztusában az Egyesült Államok éppen azért vetett ki szankciókat orosz vállalatokra és állampolgárokra, mert az USA szerint ők közvetlenül is felelősek az Észak-Koreába irányuló olajeladásokért és az észak-koreai fegyverkezési programok tájékoztatásért.

Most azonban Alekszander Galuska az orosz távol-keleti területek gazdasági fejlesztéséért felelős miniszter azt mondta a Reutersnek, hogy Oroszország mindig is betartotta a vonatkozó ENSZ-rendelkezéseket, és leállították az Észak-Koreával közös beruházásaikat, köztük egy vasútépítési programot, és egy csereprojektet, amiben az oroszok felszerelést adtak volna a koreai természeti kincsekhez való hozzáférésért cserébe.

Galuska szerint ezeket a projekteket még 2014-ben kezdték el, de aztán „Észak-Korea nukleáris tesztjei miatt nehézzé vált a végrehajtásuk”.

A nemzetközi szankciók értelmében semelyik ország nem növelheti a nála dolgozó észak-koreai vendégmunkások számát. Galuska szerint Oroszország sem készül ilyesmire. Igaz, a távol-keleti területek sok észak-koreai segédmunkást szívnak fel, de ők Galuska szerint jelenleg 40 ezren vannak, és ennél a jövőben sem lesznek többen. (Reuters)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.